GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 8641425
*
nr 864 1425
Kanna
+ 9 st. muggar, keramik, EK
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 19:53:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 15:23:47
1
100 kr
9/12 14:18:42
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik muggar
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Kanna
nr 864 1425
Kanna
+ 9 st. muggar, keramik, EK
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 15:23:47 | 1 | 100 kr |
9/12 14:18:42 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik muggar
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42